Niewiele osób, które wyjeżdżają na narty, zastanawia się nad ewentualnością wypadku. Z jednej strony takie podejście jest dość oczywiste, gdyż nikt nie chce sobie zaprzątać takimi myślami przyjemności korzystania z urlopu. Z drugiej strony trzeba mieć jednak na względzie to, że „wszystko się może zdarzyć”.

Dlaczego Kraków?

Dla osób, które wyjeżdżają na narty Kraków jest dużo bezpieczniejszym i pewniejszym rozwiązaniem. Oczywiście w samym Krakowie nie ma stoków narciarskich, ale są one w jego pobliżu. Czasami wystarczy nawet odjechać od centrum miasta na 20 – 30 kilometrów, by móc cieszyć się świetnej jakości stokami. Jest to z pewnością dużo wygodniejsze rozwiązanie, niż wypad do odległego i gorzej skomunikowanego Zakopanego.

Dlaczego owa „komunikacja” jest tak ważna? Otóż ma ona istotne znaczenie w przypadku, gdy dojdzie np. do różnego rodzaju wypadków z udziałem nieostrożnego turysty. W okolicach Zakopanego jest co prawda kilka świetnych szpitali, ale dotarcie do nich (z trudno dostępnych, górskich stoków) jest dużo trudniejsze niż z bliskiego sąsiedztwa Krakowa. Może zatem warto pomyśleć nad takim wyjazdem również i w ten sposób?

Tatry – dzikie, piękne i… niebezpieczne?

Tatrzańskie stoki narciarskie mają swój specyficzny klimat i nie da się tego zaprzeczyć. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że wyjazd tam – zwłaszcza dla początkujących narciarzy – może wiązać się z określonym ryzykiem. Dlatego warto na początek korzystać z bezpieczniejszych stoków. Bądź co bądź – Tatry to rejon znacznie bardziej wymagający i przeznaczony dla osób z pewnym doświadczeniem.

Tymczasem dla osób które poznają narty Kraków i jego okolice to miejsca wręcz idealne. Nie dość, że w pobliżu znajduje się naprawdę wiele świetnych szkółek narciarskich, to jeszcze wyróżniają się one wysokim poziomem i kulturą nauki. Poza tym stoki w okolicach Krakowa często są oparte na niewielkich wzniesieniach, toteż nie brakuje tam stoków przeznaczonych dla bardziej początkujących narciarzy.

Bezpieczeństwo a komfort jazdy

Na nartach jeździ się po to, by czerpać z tego jakąś przyjemność. Jeśli zostanie ona ograniczona przez strach i inne, nieprzewidywalne czynniki, to jazda taka z pewnością nie będzie przyjemna. Dlatego uprawianie sportów narciarskich w Krakowie (a raczej w jego okolicach) to znacznie większa przyjemność. No chyba, że ktoś lubi adrenalinę.

Podsumowując, wyjazd na narty w okolice Krakowa, to świetna perspektywa dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem. Południowe kierunki (a zwłaszcza stoki tatrzańskie) są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych miłośników narciarstwa. Dlatego warto się uczyć bezpieczniej, by potem odkryć pełnię radości w zjazdach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/narty-cat-2.

Comments are closed.

https://handbagmonster.com https://corralesartists.org https://tajmuseum.com