Późna wiosna i lato to idealne momenty na to, by jak najwięcej czasu spędzać blisko zieleni i natury. Nie trzeba wiele, by miejsce wypoczynkowe na świeżym powietrzu stworzyć blisko domu. Odpowiednie meble i dodatki pozwolą na wykreowanie przestrzeni odpowiedniej do relaksu, spotkań w gronie rodzinnym. Poza meblami warto pomyśleć również o tym, jak skutecznie zacienić miejsce wypoczynkowe.

Parasol czy pergola ogrodowa?

Jeszcze do niedawna najpopularniejszym sposobem na uzyskanie cienia w ogrodzie było zastosowanie parasoli ogrodowych. Dzisiaj mamy wybór – parasol możemy wymienić na funkcjonalną pergolę, której konstrukcja świetnie wpisuje się w nowoczesne trendy. Pergole to nic innego jak zabudowanie z zadaszeniem, które wpływa na poziom komfortu, ale też na estetykę otoczenia. Nowoczesne pergole tworzone są z elementów aluminiowych modułowych – wznoszenie takich konstrukcji nie jest trudne. Aluminium dokładnie zabezpieczono przed działaniem wilgoci i odkształcaniem, na długi czas zachowuje ono doskonały wygląd. Zintegrowana z konstrukcją rynna pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb miejsca wypoczynkowego. Dach pergoli tworzą aluminiowe listwy, które zamontowano w taki sposób, by mogły się one obracać wokół własnej osi. Użytkownicy decydują o pozycji listew i tym samym – o tym, ile światła wpada pod pergolę. Nietuzinkowe propozycje na pergole ogrodowe znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zastresenie-terasy.

Pergola z dodatkami!

Pergole to nie tylko konstrukcje chroniące przed silnym słońcem. Te nowoczesne zadaszenia mogą być uzupełnione o dodatkowe rolety, które pozwolą na ochronę przed silniejszymi podmuchami wiatru, jak również przed… spojrzeniami sąsiadów! Dzięki pergoli miejsce wypoczynkowe zyska na estetyce, a my sami będziemy mogli cieszyć się wyjątkowymi chwilami blisko natury.

Comments are closed.