Szukasz niebanalnych rozwiązań dekoracji wnętrz? Chcesz zmienić wygląd ścian w salonie lub innym wnętrzu? Z pomocą przychodzą szablony dekoracyjne, dzięki którym szybko i efektownie zmienisz wygląd wnętrza. Wśród wielu wzorów i motywów na pewno wybierzesz coś dla siebie. Dowiedz się, w jaki sposób wykorzystać szablon, i gdzie można go zastosować.

W jaki sposób stosować szablon dekoracyjny?

Szablon dekoracyjny to najczęściej wzór lub motyw wycięty w tworzywie sztucznym, lub sztywnej tekturze, który można nanieść na ścianę lub sufit. Dla lepszego jego przylegania do powierzchni ozdabianej przymocowuje się go za pomocą taśmy dwustronnej. Oczywiście zaraz po skończeniu malowania należy go zdjąć.

Dzięki taśmie mocującej zabezpieczamy szablon przed zsunięciem się, a także zapobiegamy podciekaniu farby czy tynku pod szablon a trakcie aplikacji. Do wypełnienia szablonu najczęściej używa się farby. Można też z powodzeniem nanieść na niego gotowy tynk strukturalny z wiaderka.

Szerokie zastosowania szablonów dekoracyjnych

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony dekoracyjne., dzięki swym właściwościom dokładnie przylegają do gładkich powierzchni ścian, ale nie tylko. Z powodzeniem można je stosować do ozdabiania drzwi, mebli lub szyb. Dzięki takim zabiegom możemy nadać tym elementom wyposażenia wnętrz jakby drugie życie.

Sama aplikacja wypełnienia w szablonie na danej powierzchni jest niezwykle łatwa i nie nastręcza wielu trudności. Nie potrzebujemy w zasadzie pomocy w trakcie malowania po szablonie. Nanoszenie farby lub tynku strukturalnego przeprowadza się za pomocą pędzla, wałka lub gąbki. Dobrze jest, aby materiał nanoszony był jak najbardziej zwarty i nielejący.

Szablony dekoracyjne jako szybki sposób odmiany wnętrza

Stosowanie szablonów dekoracyjnych wydaje się idealnym, w przypadku konieczności przeprowadzenia szybkiego remontu lub odświeżenia wnętrz przed sprzedażą mieszkania, lub domu. Dzięki szablonom odświeżymy także meble lub zabudowy, które swoje lata świetności mają już za sobą, a nie chcemy się ich pozbywać.

Wnętrza na sprzedaż, które wydają się zbyt ciasne lub za niskie, można skutecznie i optycznie poszerzyć lub podwyższyć. Zastosowanie wzorów z pionowymi lub poziomymi liniami z powodzeniem nam to ułatwi. Wykorzystanie do wypełnienia szablonu, gotowego tynku strukturalnego umożliwi stworzenie ciekawego przestrzennego efektu płaskorzeźby. Wśród wielu wzorów szablonów, znaleźć można ciekawe propozycje zarówno do salonu, przedpokoju, kuchni czy łazienki, jak również do pokoju dziecięcego.

Comments are closed.