EKUZ czy indywidualna polisa turystyczna? To dylemat, przed którym staje wiele osób wybierających się na urlop poza granice Polski. Kiedy i czy w ogóle warto wybierać się w podróż z samym EKUZ? A jeśli nie, to jaką polisę wybrać? Czy szukać na własną rękę czy zaufać przedstawicielowi lub agencji ubezpieczeń?

Z ubezpieczeniem czy bez, jaki wariant wybrać?

Tak naprawdę o tym czy ubezpieczenie podczas danej podróży będzie nam potrzebne dowiadujemy się dopiero w sytuacji, gdy musimy z niego skorzystać. Niestety nikt nie potrafi na tyle skutecznie przewidzieć tego, co może się wydarzyć zatem – nie warto kusić losu. Oczywiście może okazać się, że tym razem polisa nie będzie wykorzystana, ale co jeśli będzie?

Ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowe, ale tak naprawdę to w naszym interesie leży jego posiadanie. Zwykłe skręcenie kostki czy pozornie źle wyglądający nawet delikatny uraz wymagający medycznej konsultacji poza granicami kraju może okazać się naprawdę kosztowy. I niestety, ale EKUZ nie wszędzie nas ochroni. I nie wszystko pokryje.

Polisa – szukaj przed wyjazdem

Jeśli chcesz zyskać właściwe zabezpieczenie to o wykupieniu polisy musisz pomyśleć jeszcze przed wyjazdem. Najlepszym rozwiązaniem jest poznanie tematu zaraz po tym, jak wybierzesz kierunek wyjazdu. Z zakupem polisy nie warto czekać do ostatniej chwili, warto zadbać o nią wcześniej, aby móc na spokojnie poznać szczegóły ubezpieczenia i ewentualnie wybrać dodatkowe możliwości. Jeśli nie do końca masz świadomość co wybrać? To najlepszym rozwiązaniem jest kontakt ze specjalistą.

 

Comments are closed.

https://artexint.com.pl https://antonraby.com https://corralesartists.org