Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest bardzo popularna. Stosowana jest w praktycznie każdym salonie kosmetycznym. Taka metoda posiada bardzo dużo zalet. Z tego powodu wiele pań decyduje się na akrylowe zdobienie paznokci. Warto dowiedzieć się, jakie zalety płyną z akrylowej metody zdobienia paznokci.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci

Warto wiedzieć, że akrylowe zdobienie paznokci możliwe jest do wykonania bez zastosowania specjalistycznej lampy, bowiem akryl wysycha samoczynnie. Z tego powodu ta metoda jest bardzo popularna. Bardzo dużo pań decyduje się na naukę akrylowego zdobienia paznokci, bowiem nie jest ona ciężka do nauki. Wystarczy wiedza, odrobina wprawy oraz odpowiednie produkty, żeby zrobić bardzo piękne paznokcie.

Warto zaznaczyć, że metoda akrylowa obok żelowej jest jedną z najpopularniejszych metod przedłużania paznokci. Podstawową różnicą takiej metody jest fakt, że do utwardzenia nie trzeba zastosować specjalistycznej lampy. Okazuje się, że akrylowe zdobienie paznokci jest nieco trudniejsze od żelowej, bowiem wymaga dość intensywnego piłowania.

Zalety oraz wady

Dość sporym minusem akrylowej metody zdobienia paznokci jest fakt, iż płyn akrylowy posiada duszący i nieprzyjemny zapach. Wszystko spowodowane jest przez proszki akrylowe. Ogromną zaletą takiej metody jest bardzo piękny wygląd paznokci, który jest sposobny do zachowania przez nawet pięć tygodni od założenia.

Akryl jest najbardziej polecany osobom, które obgryzają paznokcie. Ponadto ten materiał jest bardzo wytrzymały. Paznokcie zrobione z akrylu trudno złamać. Warto stosować taką metodę zdobienia paznokci, bowiem piękne oraz zadbane dłonie to wizytówka każdej pani.

Jak wygląda zdobienie paznokci przy zastosowaniu akrylu?

Żeby zrobić paznokcie z akrylu, trzeba obowiązkowo mieć zdrowy stan płytki paznokcia. W przeciwnym razie paznokcie zrobione z takiego materiału mogą jeszcze bardziej zaszkodzić naszym naturalnym paznokciom. Dlatego zalecane są częste wizyty w salonie kosmetycznym. Odradzane jest przede wszystkim obgryzanie paznokci. Oprócz tego kawa i papierosy także wpływają negatywnie na stan płytki paznokcia.

Akryl to taki materiał, który odporny jest na działanie czynników zewnętrznych. Z tego powodu taki typ manicure polecany jest paniom z kruchą oraz łamliwą płytką paznokciową. Warto zaznaczyć, że paznokcie przedłużone akrylem powinny utrzymać się przez kilka tygodni. Zdecydowanie warto postawić na taką formę zdobienia paznokci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.