Depilacja laserowa to przede wszystkim oszczędność czasu i nerwów. Komu choć raz nie zdarzyło zaciąć się podczas golenia czy też odczuć dosłownie na swojej skórze nieprzyjemne zaczerwienienia i podrażnienia. Metody mechaniczne niestety nie dość, że zostawiają po sobie takie ślady, to jeszcze trzeba je powtarzać bardzo często. Depilacja laserowa to spokój z odrastającymi włosami na całe życie.

Jak działa zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa opiera swoje działanie o wiązkę światła specjalnego urządzenia jakim jest laser. Lecz nie jest to zwykłe światło – to światło o określonej długości fali i mocy, które przenika natrafiając na barwnik znajdujący się w sąsiedztwie cebulki włosowej – melaninę. Światło natrafiające na melaninę nagrzewa ją w konsekwencji praw fizyki. Nagrzana melanina uszkadza cebulkę włosową, która w takim stanie nie może w przyszłości produkować włosów – w trakcie trwania zabiegu od razu można dostrzec, że włoski same wypadają.

Zobacz: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-krakow/

Aby wszystko przebiegło pomyślnie należy udać się na całą serie zabiegów na daną partię – niestety 1 sesja nie wystarczy, aby mieć pewność, że włosy już nigdy nie odrosną. Najłatwiej mają osoby, których włosy posiadają ciemny kolor. Występuje w nich największa ilość melaniny, więc najłatwiej się nagrzewa i najskuteczniej uszkadza cebulki. Ogólnie mówiąc ilość sesji opiewająca o 4-9 powinna wystarczyć dla każdego. Większy problem mogą mieć osoby posiadające bardzo jasne włosy, lecz cierpliwość popłaca. Ilość sesji determinowana jest przez konieczność zniszczenia cebulki włosowej w fazie jej wzrostu – anagenu. Lecz nie wiadomo w której fazie obecnie znajduje się włos, dlatego sesje trzeba kilkukrotnie i regularnie powtarzać.

Depilacja laserowa Kraków

Kraków to jedno z największych miast Polski. Stąd można znaleźć w nim wiele ciekawych salonów depilacji takich jak sieć depilacja.pl. Posiada ona najwyższej jakości lasery i wykfalifikowany personel, które profesjonalnie zajmuje się każdym klientem. 

Comments are closed.