Depilacja laserowa jest coraz bardziej docenianym zabiegiem kosmetologicznym. W przeciwieństwie do innych metod usuwania owłosienia pozwala na długotrwałe zahamowanie wzrostu włosów. Laser działa bowiem poprzez termiczne uszkodzenie mieszka włosowego będącego w aktywnej fazie wzrostu. Tradycyjne metody depilacji działają głównie na łodygę włosa, przez co ich efekty utrzymują się maksymalnie przez kilka tygodni.

Depilacja laserowa a inne metody usuwania owłosienia

Tradycyjne metody usuwania owłosienia, które można wykonać samodzielnie w domu, nie należą do zbyt trwałych. Po ogoleniu nóg maszynką włoski mogą zacząć odrastać już kolejnego dnia. Trwalsza jest depilacja woskiem lub elektronicznym depilatorem, jednak nadal trudno jest osiągnąć efekty trwalsze niż kilka tygodni. W dodatku przed zabiegami, polegającymi na wyrywaniu owłosienia, trzeba pozwolić włosom sporo urosnąć, co nie jest zbyt estetyczne, zwłaszcza gdy są to miejsca eksponowane, np. górna warga, broda, szyja czy nogi.

Wymienione metody są mało skuteczne, ponieważ ingerują głównie w łodygę włosa i nie uszkadzają wystarczająco jego cebulki. Z kolei depilacja laserowa działa destrukcyjnie na cały mieszek włosowy włącznie z jego macierzą – wyjaśnia ekspert z Kliniki Medycyny Estetycznej Beauty Skin Radom. Laser wprowadza termiczne zmiany poprzez wywołanie zjawiska selektywnej fototermolizy. Energia świetlna pochłaniana jest przez melaninę znajdującą się we włosie, czego efektem jest jego podgrzanie i zniszczenie. Odpowiednia długość fali sprawia, że laser działa tylko na włosy, nie uszkadzając przy tym delikatnej skóry.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Chociaż żadna znana obecnie metoda usuwania owłosienia nie jest w stanie zagwarantować dożywotnich efektów, to depilacja laserowa wykazuje zdecydowanie najdłuższe działanie. Niektóre osoby po zabiegu nawet przez kilka lat nie mają potrzeby powtarzać zabiegu. Oczywiście efekty depilacji laserowej zależą od wielu czynników. Kobiety, które zmagają się z zaburzeniami hormonalnymi, np. PCOS, mogą potrzebować większej liczby zabiegów, aby uzyskać pożądane efekty. Nawet jeśli pojawia się konieczność powtórzenia laseroterapii po kilku lub kilkunastu miesiącach, włosy odrastają zwykle z mniejszą siłą, są cieńsze i słabsze. Zwykle wystarcza zaledwie jeden zabieg przypominający, aby przedłużyć efekty zabiegu na kolejne miesiące.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa to bezpieczny zabieg dla większości osób. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i postępowania zgodnie z zaleceniami po jego wykonaniu. Przeciwwskazania do depilacji laserowej należy wykluczyć przed zabiegiem podczas konsultacji z kosmetologiem. W przeciwnym przypadku laser może spowodować poważne uszkodzenia skóry. Podstawowe przeciwwskazania do laserowego usuwania owłosienia to:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • nowotwory,
  • skórne infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze,
  • metalowe implanty,
  • świeża i mocna opalenizna,
  • przyjmowanie leków i ziół o działaniu światłouczulającym,
  • wykonywanie depilacji woskiem, pęsetą lub tradycyjnym depilatorem na danym obszarze w przeciągu kilku poprzedzających tygodni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o laserowym usuwaniu owłosienia i innych zabiegach, odwiedź blog o medycynie estetycznej.

Comments are closed.

https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/ n-shine-sweet.com emental.com