Ubezpieczenie motocykla to sprawa niezwykle istotna – szeroki wybór ubezpieczeń na polskim rynku pozwoli na dopasowanie konkretnej oferty do własnych potrzeb. Podstawową formą ubezpieczenia jest polisa OC. Takie ubezpieczenie motocykla jest w Polsce obowiązkowe. Co warto wiedzieć o dostępnych polisach?

Ubezpieczenie motocykla w formie polisy OC

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa polisa, która musi być wykupiona przez każdego posiadacza pojazdu mechanicznego, również motocykla. Zadaniem polisy jest ochrona interesów innych użytkowników drogi. Kiedy posiadacz polisy będzie sprawcą wypadku czy kolizji, to jego ubezpieczyciel pokryje podstawowe koszty szkód czy leczenia osób poszkodowanych. Polisa OC ważna jest przez okres roku – niezwykle istotne jest to, aby ubezpieczenie motocykla zachowało ciągłość. Oznacza to, że z dniem końca jednej polisy należy wykupić nową. Nawet dzień zwłoki może narazić nas na niepotrzebne koszty i kary! Warto również pamiętać, że OC jest sprawdzane podczas każdej kontroli drogowej – brak tego dokumentu naraża na dotkliwe kary finansowe! Wysokość polisy OC wynika z wieku i pojemności silnika motocykla, jak również wieku posiadacza i

Ubezpieczenie motocykla w formie rozbudowanego pakietu

Dobrym rozwiązaniem, by chronić mienie w lepszym stopniu, jest wybranie rozbudowanego pakietu ubezpieczenia. Ubezpieczenie motocykla tego typu składa się przede wszystkim z opcji OC/AC w Polsce i poza jej granicami, assistance na wypadek awarii motocykla w podróży. Ciekawym rozwiązaniem jest także ubezpieczenie utraty zniżki, co z pewnością znacząco poprawi komfort jazdy i pozwoli nie martwić się ceną kolejnej polisy w razie kolizji. Warto również dodać, że taki pakiet objęty jest dodatkową zniżką, jeśli tylko motocykl posiada crashpady lub gmole.

 

 

Comments are closed.