Zawieszenie pneumatyczne odgrywa bardzo ważną rolę we współczesnej motoryzacji. Jest to bardzo ważny element, który stosuje się na dwóch osiach auta. Jeszcze kilka lat temu miechy pneumatyczne stosowane były wyłącznie w samochodach luksusowych i terenówkach. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej, dzięki czemu praktycznie każdy może skorzystać z ich dobrodziejstwa.
Największe atuty
Jedną z największych zalet miechów pneumatycznych jet to, że cały system zaprojektowany jest w taki sposób, aby automatycznie poziomować pojazd. W dużej mierze to właśnie dzięki temu prostemu rozwiązaniu skoki resoru zawsze pozostają identyczne. Pneumatyczne miechy docenią przede wszystkim kierowcy, którzy w bagażniku przewożą ciężkie ładunki.
Przy wysokich prędkościach obniża się ciśnienie w miechu, co automatycznie prowadzi do obniżenia podwozia. Jak łatwo się domyślić, jeżeli samochód znajdować będzie się bliżej nawierzchni drogi, to automatycznie obniży się współczynnik oporu powietrza. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można nieco zmniejszyć zużycie paliwa.
Dla większości osób największym atutem miechów pneumatycznych będzie jednak to, że doskonale izolują one wszelkie nierówności na drodze. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla osób, które w pierwszej kolejności stawiają na bezpieczną, płynną i wygodną jazdę.
Dlaczego warto?
Miechy pneumatyczne umożliwiają korekcję zawieszenia w trakcie pokonywania ostrych zakrętów. Układ zaprojektowany jest w taki sposób, aby po jednej stronie samochodu ciśnienie w miechach powietrznych było większe niż po drugiej stronie. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu można poprawić bezpieczeństwo i przyczepność do nawierzchni.
Jednym z głównych zadań zawieszenia pneumatycznego jest zwiększenie prześwitu. W Polsce jakość dróg niestety pozostawia bardzo wiele do życzenia, dlatego też tym bardziej warto postawić na wysokiej klasy miechy pneumatyczne. Jest to idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy poruszają się głównie po nawierzchni piaskowej i szutrowej. Identycznie wygląda sytuacja w przypadku dróg asfaltowych z licznymi dziurami. Im większy prześwit, tym znacznie mniejsze ryzyko uszkodzenia zawieszenia i dolnej części silnika.
Comments are closed.