Szukając sposobów na unowocześnienie naszej kuchni warto pomyśleć nie tylko o nowych meblach, ale również elementach wyposażenia. Nowe noże kuchenne pozwolą nam na wygodniejsze i sprawniejsze przygotowywanie posiłków. To jednak nie jedyna zaleta nowoczesnego sprzętu w kuchni. Co warto wiedzieć o nożach? Jakie rozwiązania proponują nam dzisiaj topowi producenci?

Noże kuchenne wykonane ze stali

Funkcjonalne noże kuchenne to niezbędnik w naszych kuchniach – muszą być trwałe, ostre, wykonane z materiałów zabezpieczonych przed wilgocią. Obecnie nowoczesne noże kuchenne tworzy się ze sprawdzonych materiałów, takich jak stal nierdzewna. Ostrza ze stali są odporne na zarysowania, ścieranie, działanie wilgoci, korozję. Podczas produkcji ostrzy stal wzbogacana jest o chrom, molibden i wanad, które pozwalają na lepszą ochronę tworzywa, jak również na zapewnienie mu subtelnej giętkości, która przydaje się podczas filetowania czy szatkowania. Rękojeści noży tworzone są z materiałów antypoślizgowych – mówią pracownicy sklepu gerlach.pl. Najczęściej jest to tworzywo syntetyczne, ale bez problemu znajdziemy również noże z rękojeściami z naturalnego drewna. Rękojeści są profilowane – oznacza to, że doskonale leżą w dłoniach i nie ma obaw, że nóż będzie się z dłoni wysuwał. Atutem jest bez wątpienia stosowanie materiałów antypoślizgowych – zwiększą one bezpieczeństwo podczas krojenia. Bez problemu znajdziemy również noże z drewnianymi rękojeściami – prezentują się one niezwykle elegancko i mogą być dodatkową ozdobą w naszych kuchniach. 

Noże kuchenne w stojaku

Decydując się na noże kuchenne wybierzmy komplet w stojaku – zestaw noży to uniwersalne rozwiązanie, które pozwoli nam mieć pod ręką to, co akurat jest potrzebne. Komplety noży w stojakach są projektowane w taki sposób, aby całość prezentowała się elegancko w każdej kuchni. 

Comments are closed.