Wybierając okna do nowego domu, należy wziąć pod uwagę szereg czynników: przenikalność cieplną, dźwiękoszczelność, typ szyb, zabezpieczania przed włamaniem, wymiar, sposób otwierania… Nie należy zapominać, że okna są integralną częścią projektu i muszą tworzyć z fasadą i wnętrzami spójną całość. Klasyczne, białe okna nie pasują do wnętrza starannie zaaranżowanego loftu? Producenci oferują szeroki wybór ram w różnorodnych, nietypowych kolorach. Wśród trendsetterów szukających oryginalnych, modnych rozwiązań szczególnie dużą popularnością cieszą się okna grafitowe.

Minimalizm w eleganckim wydaniu: okna grafitowe

Okna grafitowe są harmonijnym uzupełnieniem nowoczesnych projektów. Przeszklenia osadzone w wąskich ramach w stonowanym, głębokim kolorze wnoszą do aranżacji styl i klasę. Grafitowe ramy ciekawie kontrastują z jasną elewacją i naturalnymi, drewnianymi elementami. Mocny akcent pozwala lepiej zarysować kontury, dzięki czemu bryła nabiera wyrazistości. Okna w grafitowym kolorze najczęściej wybierane są do budynków typu studio oraz loftów.

Obawiasz się, że grafitowe ramy nie będą dobrze komponować się z jasnymi ścianami w sypialni? W takim razie postaw na rozwiązanie pośrednie: okna z ramami dwukolorowymi.

Solidne okna z aluminium   

Okna grafitowe najczęściej wykonane są  z aluminium – wysokogatunkowego metalu o podwyższonej odporności na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Metalowe ramy nie niszczeją pod wpływem ekspozycji na promieniowanie UV, wysoką i niską temperaturę, nie wymagają impregnacji, a utrzymanie ich w czystości nie przysparza żadnych trudności.

Comments are closed.