Chcąc osłonić przydomowy taras przed promieniami słonecznymi jeszcze do niedawna najczęściej wybieraliśmy nowoczesne parasole ogrodowe. Dzisiaj, szukając nowoczesnych form ogrodowych, stawiamy na innowacje. Altana nowoczesna to propozycja, która z pewnością odmieni przestrzeń wypoczynkową i sprawi, że znacznie chętniej będziemy spędzać czas bliżej natury. Jak skonstruowana jest altana? Co warto o niej wiedzieć?

Altana nowoczesna na tarasie

Altana nowoczesna to nic innego jak funkcjonalna pergola, stworzona z dbałością o najmniejsze detale. Projektanci i producenci zadbali o to, aby konstrukcje takie zachwycały elegancją, estetyką, były trwałe i dopasowane do naszych potrzeb. Zadaszenie tarasu w tej formie skutecznie wydzieli przestrzeń wypoczynkową i pozwoli cieszyć się letnimi dniami w komfortowym cieniu. Pergola to również sposób na to, aby oryginalnie zaaranżować przestrzeń – w takim miejscu z chęcią będziemy spędzać czas. Aby spędzać tam czas wygodnie konieczne jest wybranie odpowiednich mebli – dobrym rozwiązaniem okażą się kolekcje technorattanowe, w których znajdziemy wygodne kanapy, sofy, fotele, krzesła, stoliki. 

Konstrukcja altany nowoczesnej – jakich materiałów użyto?

Decydując się na zadaszenie tarasu warto zwrócić uwagę w jaki sposób skonstruowana jest altana nowoczesna. Projektanci wykorzystali elementy aluminiowe malowane proszkowo i łączone modułowo. Elementy takie są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem, a zintegrowana rynna pozwala na odprowadzanie wody poza obręb pergoli. Na szczycie altany znajduje się dach wykonany z aluminiowych listew – mogą być one obracane wokół ich osi, przez co użytkownik decyduje o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Dach w pozycji zamkniętej doskonale chroni przed słońcem  jego powierzchnia się nie nagrzewa, więc możemy odpoczywać w przyjemnym chłodzie. 

Comments are closed.