Większość osób szukających efektownego i solidnego wyposażenia ogrodowego stawia na meble tarasowe drewniane. I nic w tym dziwnego: naturalny surowiec harmonijnie wtapia się w zieloną scenerię, jest solidny i ekologiczny. Producenci mebli outdoorowych oferują szeroki wybór stołów, ławek, krzeseł i huśtawek z drewna różnych gatunków. Okazuje się, że w wymagającym, zewnętrznym środowisku znacznie lepiej niż europejskie gatunki „radzą sobie” odmiany egzotyczne. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej stołom z drewna tekowego. Czym wyróżniają się na tle innych modeli? Gdzie znaleźć stylowe komplety? Sprawdź!

Tekowe meble tarasowe drewniane – dlaczego warto?

 Meble tarasowe drewniane pełnią w ogrodzie dwie funkcje: dekoracyjną i praktyczną. Jeśli chcesz, aby nowe wyposażenie zachowało swoją nienaganną formę przez wiele lat, wybierz komplet z drewna tekowego! Egzotyczna teczyna, w odróżnieniu od europejskich gatunków, jest nasycona kwasem krzemowym i substancjami oleistymi. Specyficzny skład sprawia, że surowiec jest nieprzeciętnie twardy, odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, w tym nawet ostre środki chemiczne. Teczyna nie absorbuje wody, więc meble zachowują swoją nienaganną formę przez wiele lat. 

Stoły tekowe z czasem mogą pokrywać się srebrzystym nalotem. Nie jest to jednak wada produktu, a wynik w pełni naturalnych procesów.  Pielęgnacja mebli ogranicza się do impregnowania ich powierzchni specjalnym, bezbarwnym olejem.

Stoły drewniane i meble rattanowe – Vimine źródłem inspiracji 

Gdzie znajdziesz solidne stoły tekowe? Poszukiwania wyposażenia do ogrodu zacznij od sprawdzenia oferty cenionej marki Vimine! Stoły drewniane i meble rattanowe Vimine produkowane są ręcznie z surowców pochodzących z ekologicznych źródeł – plantacji zrównoważonego rozwoju i recyklingu.

Comments are closed.

dbagmonster.com kasa.com.pl gesduo.com