Jak urządzić kuchnię? Odpowiedź nie jest wcale skomplikowana. Funkcjonalna kuchnia w kształcie litery U to jedna z najciekawszych propozycji. Czy wszędzie można się na nią zdecydować? Tego typu układ kuchenny może stanowić bardzo ciekawą inspirację, dlatego warto się jej dokładnie przyjrzeć.

Trójkąt roboczy w kuchni

Kuchnia w kształcie litery U ma jedną, bardzo ważną zaletę – świetnie pozwala na zaplanowanie trójkąta roboczego. Każda osoba, która myśli o tym, aby urządzić funkcjonalną kuchnię, musi pamiętać o tych trzech strefach, które muszą znajdować się w odpowiednich miejscach. Mycie, gotowanie oraz przechowywanie żywności – te trzy strefy znajdujące się od siebie w odpowiedniej odległości są gwarantem tego, że korzystanie z kuchni stanie się dla nas wielką przyjemnością. Na czubkach kuchennego trójkąta roboczego znajdować się muszą odpowiednie urządzenia, czyli lodówka, kuchenka oraz zlewozmywak. Należy również pamiętać o tym, że bardzo ważne jest utrzymanie odpowiednich odległości pomiędzy nimi.

Świetnie skomunikowana kuchnia w kształcie litery U

Skoro ktoś już myśli o tym, aby urządzić kuchnię na kształt litery U, musi poznać kolejną zaletę. Komunikacja w tym pomieszczeniu jest naprawdę świetna – o ile pomiędzy szafkami zostaną utrzymane odpowiednie odległości. Aby się to udało, przed urządzeniem całego pomieszczenia, wszystko należy odpowiednie wymierzyć, aby móc wykonać chociażby podstawowy plan. Tylko dzięki temu uda nam się wyznaczyć dobre korytarze komunikacyjne w pomieszczeniu kuchennym. 

Comments are closed.

.pl lbladdersymptoms.org isma.org