Przydomowy taras może zmieniać się zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami – kluczem są odpowiednio dobrane meble, dodatki i akcesoria – przekonują projektanci i producenci mebli. Nowoczesny taras to dzisiaj miejsce nie tylko wypoczynku, ale też spotkań w gronie rodziny, przyjaciół. Jak zaprojektować taras, aby był naszym ulubionym miejscem wypoczynkowym?

Meble na taras – jaki komplet wybrać?

Wybór mebli tarasowych jest olbrzymi: projektanci dają nam do wyboru meble ogrodowe tarasowe odpowiednie do wypoczynku, komplety kawowe, jak również zestawy idealne do podawania posiłków blisko natury. Wybór konkretnego rozwiązania zależy wyłącznie od naszych potrzeb. Meble wypoczynkowe na taras to rozbudowane komplety, w których skład wchodzą przede wszystkim sofy ogrodowe, leżanki, wygodne fotele, stoliki. W przypadku kompletów kawowych stawia się na funkcjonalność i kompaktowość: komplet taki to zazwyczaj 2-3 wygodne fotele oraz stolik kawowy. Osoby poszukujące mebli do tarasowej jadalni z pewnością zadowolą solidne stoły z blatami z naturalnego drewna, jak i wygodne krzesła. Stawiając na meble technorattanowe możemy spodziewać się ich niskiej wagi oraz wysokiej trwałości. Dzięki konkretnym materiałom projektanci proponują meble, które będą nas zachwycać przez wiele lat i ozdobią taras.

Taras osłonięty przed słońcem

Niezwykle istotne jest, aby nasz taras był miejscem zabezpieczonym przed silnym promieniowaniem słonecznym. Najprostszą metodą na ochronę przed słońcem jest parasol ogrodowy – nowoczesne parasole zaskoczą nas zarówno świetnymi parametrami technicznymi, jak i doskonałym wyglądem. Czasze parasoli tworzone są z tkanin technicznych pokrytych warstwą poliuretanu – to połączenie sprawia, że tkanina nie nagrzewa się, nie wchłania brudu, jest zabezpieczona przed płowieniem. 

Comments are closed.