Kupno używanego samochodu wiąże się z pewnym ryzykiem. Niestety, nie brakuje nieuczciwych sprzedawców zatajających przed potencjalnym kupcem rzeczywisty stan licznika czy fałszujących historię pojazdu. Jak sprawdzić, czy kilkunastoletnia Corsa albo Passat faktycznie nie brały udziału w żadnej stłuczce, a przebieg zgadza się z wartością na liczniku?  Możesz szybko zweryfikować najważniejsze informacje i wyposażenie po VIN, czyli unikalnym numerze przypisanym do danego pojazdu. Jak to zrobić? Sprawdź nasze rady!

Wyposażenie po VIN: jak je sprawdzić?

Każda osoba kupująca samochód może sprawdzić historię wozu i wyposażenie po VIN, czyli numerze identyfikacyjnym. VIN (Vehicle Identification Number), podobnie jak PESEL, jest niepowtarzalny. Oznaczenie nadawane jest każdemu pojazdowi podczas produkcji.  VIN jest ciągiem 17 cyfr i liter. Dla kupca największe znaczenie ma 8 ostatnich znaków. Prawidłowo odczytując znaki, możemy dowiedzieć się, w którym roku i w jakiej fabryce zostało wyprodukowane auto, jaki zastosowano w nim silnik i jakie elementy wyposażenia zostały w nim zamontowane.  Numer VIN znajduje się zazwyczaj na niewielkiej tabliczce przymocowanej do silnika, nadwozia, przedniej szyby albo przy fotelu kierowcy. Ponadto, numer znajduje się również  w dowodzie rejestracyjnym.

W jaki sposób sprawdzić wyposażenie?

Aby poznać dane dotychczasowych właścicieli pojazdu i prześledzić historię samochodu, wystarczy skorzystać ze strony internetowej historiapojazdu.gov.pl. Jeśli interesują Cię szczegółowe dane dotyczące fabrycznego wyposażenia auta, powinieneś udać się do ASO (Autoryzowanej Stacji Obsługi).

 

Comments are closed.

Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO https://veryfine.pl https://dlsgallery.com