Jak sprawić, by zwykłe mieszkanie zmieniło się nie do poznania? Okazuje się, że nie trzeba drogich przedmiotów i dekoracji – wystarczy odpowiednie operowanie kolorami. Odpowiednio dobrane barwy wpłyną zarówno na odbiór wnętrz, jak i na nasze samopoczucie.

Meble wypoczynkowe w kolorach tęczy

Najprostszym sposobem na wniesienie kolorów do salonu czy pokoju dziennego jest wykorzystanie barwnych kompletów wypoczynkowych. Współcześnie projektanci proponują sofy i fotele w pełnej gamie barw – dzięki temu wnętrze nabierze niebanalnej oprawy! Jedną z propozycji jest granatowa kanapa w salonie, która może być połączona z fotelem o tym samym kolorze lub też kolorze kontrastowym (np. żółtym, beżowym). Decydując się na konkretną sofę, warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na jej kolor, ale również budowę i zastosowane materiały. Nowoczesne sofy narożne tworzone są na konstrukcja z płyt meblowych – takie konstrukcje są wysoce odporne na ścieranie, odkształcenia. Okrycie mebla tworzą elastyczne pianki i sprężyny, które zapewniają wygodę użytkownikom. Wierzch mebli jest tapicerowany tkaninami o podwyższonej odporności na ścieranie. Mogą być to tkaniny bawełniane, jak również tkaniny welurowe, które wspaniale mienią się w świetle.

Sofa narożna z dodatkowymi funkcjami

Szukając idealnego mebla wypoczynkowego, warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie dają projektanci. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się obecnie sofy narożne z funkcją spania. Oznacza to, że konstrukcja zaprojektowana jest w taki sposób, by możliwe było rozkładanie sofy i tworzenie z niej wygodnego łóżka. Sofy takie posiadają zazwyczaj też wewnętrzne pojemniki na pościel. Inną propozycją są sofy z funkcją relaks – ten rodzaj wypoczynku posiada wysuwane podnóżki i zagłówki, dzięki którym wypoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy.

 

 

Comments are closed.