Pytanie na które można odpowiedzieć w różnoraki sposób. Nie można bowiem zapomnieć o tym, aby układ mebli w kuchni dopasować względem indywidualnych potrzeb danego pomieszczenia. Niektóre kuchnie są długie i wąskie, inne szerokie, ale za to słabo oświetlone.

Korzystny układ mebli w kuchni

Często wykorzystywany jest układ jednorzędowy, który skupia się wzdłuż jednej ściany. To właśnie to miejsce, gdzie pomieszczenie jest wąskie i nie można pozwolić sobie na ustawienie mebli na dwóch ścianach. Co prawda, nie będzie tu możliwości zastosowania trójkąta roboczego, ale jest to jedyne, korzystne rozwiązanie.

Układ mebli w kuchni, w kształcie litery L, to rozwiązanie najbardziej ergonomiczne. Chociażby dlatego, że dzięki temu będzie można ustawić – wspomniany wyżej – trójkąt roboczy. To również dobra okazja do tego, aby wydłużyć poszczególne strefy pomiędzy sobą, dzięki czemu nie będzie problemu z ich wykorzystaniem.

Chociaż, również dużą popularnością cieszy się kuchnia w kształcie U. Rozwiązanie, które jest wręcz idealne do trójkąta roboczego, pomagając zachować określone odległości. Śmiało można powiedzieć, że dzięki temu, w kuchni będzie miało się wszystko pod ręką i nie trzeba będzie nigdzie daleko chodzić.

Układ w kształcie litery G jest rzadko spotykany. A to chociażby dlatego, że zajmuje on dużo miejsca. Chociaż czasem trafią się właśnie takie duże kuchnie, dlatego takie rozstawienie mebli może okazać się dla nich wręcz idealną propozycją. 

Nie brakuje więc propozycji ustawienia mebli w kuchniach różnego typu.

 

Comments are closed.