Odpoczynek na świeżym powietrzu ma wiele zalet – dotlenia organizm, pozwala na gromadzenie witaminy D. Przydomowy ogród czy taras świetnie sprawdzą się jako letnie, ale i jesienne miejsce do odpoczynku. Szukając inspiracji na aranżację, warto wybrać niebanalne meble. Solidna huśtawka ogrodowa sprawdzi się idealnie!

 

Jak zbudowana jest solidna huśtawka ogrodowa?

Lato w ogrodzie to świetny pomysł na odpoczynek – bujanie w obłokach i relaks umożliwi solidna huśtawka ogrodowa. Nowoczesne huśtawki dostępne są przede wszystkim w kompletach technorattanowych – kolekcje takie zachwycą różnorodnością. Technorattanowa huśtawka sprawdzi się zarówno jako pojedynczy mebel, jak i element rozbudowanego zestawu. Solidna huśtawka ogrodowa posiada stabilny stelaż z aluminium – tworzywo to malowane jest proszkowo, dzięki czemu zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci, korozją. Okrycie huśtawki tworzy plecionka technorattanowa, której nieporowata struktura nie wchłania brudu czy wilgoci. Huśtawki technorattanowe przyciągają wzrok – siedzisko umieszczone jest w głębokim kokonie, którego wnętrze wypełnione jest poduszkami. Kokon skutecznie chroni przed podmuchami wiatru, silnym słońcem.

 

Solidna huśtawka ogrodowa z rattanu

Alternatywą dla mebli technorattanowych są meble z naturalnego rattanu. Solidna huśtawka ogrodowa z tego tworzywa z pewnością podniesie estetykę otoczenia i sprawi, że miejsce wypoczynkowe stanie się jeszcze przyjemniejsze. Rattan wykorzystywany do produkcji mebli jest pozyskiwany z plantacji o zrównoważonym rozwoju – oznacza to, że nie jest degradowane środowisko naturalne. Meble rattanowe powinny być odpowiednio zabezpieczone po sezonie – najlepiej ustawić je w miejscu przewiewnym i suchym. Warto także stosować w ich przypadku pokrowce ogrodowe.

 

Comments are closed.